naujiena-kodel-burnos-higienos-reikia-pries-pradedant-bet-koki-dantu-gydyma-min

Kodėl burnos higienos reikia prieš pradedant bet kokį dantų gydymą?

kovo 24, 2017 - by Greta Chochlovaite - in Visos

No Comments

Burnos higiena – labai svarbus burnos sveikatos aspektas. Tai turi būti pirma procedūra, prieš pradedant bet kokį dantų gydymą.

Ją  rekomenduojama atlikti prieš endodontinį, ortodontinį gydymą, plombavimą, dantų balinimą, burnos chirurgiją, implantaciją ir kt.

  1. Burnos higienistas paruošia burną tolesniam gydymui bei nustato, kiek yra karieso pažeistų dantų, kokia yra gleivinės būklė, rekomenduoja gydymą pas vieną ar kitą specialistą.
  2. Jeigu yra gleivinės uždegimas ir kraujavimas, gydytojas odontologas negali kokybiškai dirbti ir išgydyti danties.
  3. Tai ypač svarbi procedūra prieš dantų plombavimą ir dantų balinimą – tiksliau parenkama plombos spalva atitinkanti Jūsų dantis, o balinimo metu dantys išbąla labiau. Pasiekiamas estetiškesnis rezultatas ir geresnė plombavimo kokybė (nuvalius danties paviršius, gaunamas geresnis plombos sukibimas su danties audiniu).
  4. Po implantacijos ar danties šalinimo greičiau sugyja minkštieji ir kauliniai audiniai.

Prieš bet kokį gydymą aplinkiniai danties audiniai turi būti sveiki.
Žmogaus burnoje bakterijų gali būti randama apie 700 rūšių,  taip pat, joje aptinkama mielių, grybelių, pirmuonių bei virusų. Daugiausia bakterijų yra dantų apnašose. Todėl bloga burnos higiena yra pagrindinis veiksnys, bloginantis dantų implantacijos, protezavimo ar kitos intervencinės procedūros rezultatus – audiniai blogiau gyja, gaunama prastesnė gydymo prognozė. Tad prieš tokias procedūras burnos higiena turi būti nepriekaištinga. Reikia nepamiršti, profilaktinė dantų ir implantų priežiūra yra būtina, norint sumažinti komplikacijų riziką, siekiant ilgalaikių rezultatų. Tuo tikslu privalu profesionalią burnos higieną kartoti kas 6-12 mėn.

Share this article

Greta Chochlovaite

×

Užsiregistruokite vizitui ir mes su Jumis susisieksime!


Taip Ne
Rytas (08:00 - 12:00)
Popietė (13:00 - 16:00)
Vakaras (16:00 - 20:00)


×

Registracija nemokamai konsultacijai