Dantų higiena ir balinimas

Kiekvienam yra svarbus gaivus burnos kvapas, graži šypsena bei sveikos nekraujuojančios dantenos.

Svarbiausia dantų ir dantenų ligų priežastis yra dantų apnašos. Dantų paviršius per dieną pasidengia maisto likučių, mikroorganizmų ir jų veiklos produktų mišiniu. Gerai nenuvalytos apnašos mineralizuojasi ir per kelias savaites susidaro kietas sluoksnis, kuris vadinamas dantų akmenimis. Nevalant apnašų, išsiskiria toksinai, kurie pažeidžia apie dantį esančius audinius,  išsivysto dantenų uždegimas, kuris ilgainiui vystosi į ankstyvą dantenų pažeidimo stadiją – gingivitą. Uždegimui progresuojant, vystosi labiau išplitusi dantenų liga-periodontitas, dėl kurios tirpsta kaulas, dantys tampa paslankūs, o vėliau žmogus juos gali prarasti. Apnašose besikaupiantys mikroorganizmai taip pat tampa ir ėduonies atsiradimo priežastimi.

Norint užkirsti kelią minėtoms dantenų ligoms, būtina atlikti profesionalią burnos ertmės higieną, kurios tikslas – pašalinti minkštąsias ir kietąsias dantų apnašas (akmenis), stabdyti ėduonies, dantenų ligų (gingivito, periodontito) atsiradimą. Pagal dabartines rekomendacijas dantų higiena gali būti atliekama ir profilaktikos tikslais.

Taip pat verta žinoti, kad po procedūrų rekomenduojama ne tik tinkamai rūpintis dantų higiena, tačiau ir sveikai maitintis, vengti streso ir žalingų įpročių. Jeigu tinkamai prižiūrėsite savo dantis, higieną galėsite pakartoti po metų. Tačiau, jeigu neatsikratysite žalingų įpročių, apnašos ant dantų formuosis greičiau ir procedūrą bus patartina kartoti apie 4 kartus per metus. Sergantiems periodonto ligomis, profesionalią burnos higieną reikėtų atlikti kas 1–4 mėnesius.

Kaip atliekama profesionali burnos ertmės higiena?

Mūsų klinikoje profesionali burnos ertmės higiena atliekama, naudojant ultragarsinį skalerį ir „Air-flow“ sistemą. Procedūros metu ultragarsiniu skaleriu pašalinami virš dantenų ir po jomis susidarę akmenys, dantų kišenėse esantys akmenys pašalinami specialiais instrumentais. „Air-flow“ sistema – tai stipri oro, vandens ir medicininės sodos srovė kuri greitai ir be skausmo nuvalo apnašas net ir sunkiai prieinamose vietose, dantų paviršius tampa švelnus ir lygus. Mūsų klinikoje burnos higienistė įvertins, ar tinkamai prižiūrite dantis, paaiškins jų valymo metodiką, parinks individualias burnos higienos priemones – dantų šepetėlius, tarpdančių šepetėlius ir siūlus, dantų pastas, burnos skalavimo skysčius.

Goštauto odontologijos klinikoje teikiamos burnos higienos paslaugos:

 • Asmeninės burnos higienos apmokymas (15 min.)
 • Profesionali burnos higiena
 • Pakartotinė profesionali burnos higiena
 • Profesionali burnos higiena
 • Dantų poliravimas
 • Poliravimas sodapūte
 • Dantų balinimas:
  • kapomis
  • profesionalus dantų balinimas kabinete
  • vidinis negyvo danties balinimas
  • pakartotinis negyvo danties balinimas
 • Balinamoji medžiaga kapoms
 • Fluoro aplikacijos

 

Jeigu domina dantų higienos kaina, susisiekite el. paštu info@gostautoklinika.lt, telefonu 8 (5) 2625038 arba atvykite į mūsų kliniką adresu Goštauto g. 4-10, Vilnius (įėjimas iš kiemo pusės).

 

Registruokitės vizitui ar konsultacijai pas gydytoją

Profesionalios burnos higienos kainos

 

×

Užsiregistruokite vizitui ir mes su Jumis susisieksime!