Protinio danties šalinimas

Ką mes vadiname protiniais dantimis?

Protiniai dantys  medicinoje vadinami aštuntaisiais dantimis. Tai tretieji krūminiai dantys, kurie, kaip daugelis gali nustebti, nėra visiškai susiję su žmogaus protiniais gebėjimais. Tiesiog jie išdygsta patys paskutiniai vėlyvoje paauglystėje ir vėliau.

Protiniai dantys dygsta abiejuose žmogaus žandikauliuose. Viso gali išdygti 4 tokie krūminiai dantys. Tačiau verta paminėti, kad protiniai dantys dygsta ne visiems. Kartais jie net neišauga visiškai arba tik pradeda kaltis, tačiau pilnai taip ir nepasimato.

Protiniai dantys yra pažeidžiami ėduonies, juos sunku valyti. Dėl jų gali kilti uždegimas ir pakenkti šalia esantiems kitiems krūminiams dantims. Kai protiniai dantys išdygsta nepilnai ar yra netaisyklingi, jie gali sukelti skausmą. Jeigu patiriate tokių negalavimų, būtinai apsilankykite pas odontologą. Jis galės tinkamai įvertinti, ar protinius dantis reikia šalinti.

Kodėl reikia pašalinti protinius dantis?

Protinio danties rovimas dažniausiai reikalingas tam, kad būtų galima išvengti įvairių problemų ateityje. Taip pat jie yra raunami, norint išgydyti susidariusį dantų uždegimą. Daugelis odontologų sutinka, kad protinius dantis reikėtų išrauti, kadangi jie neatlieka jokios esminės funkcijos. Atvirkščiai – jie sukelia tokius nemalonumus, kaip jų neįsitvirtinimas žandikaulyje, kitų dantų pastumimas iš vietos ar net jų vietos pakeitimas.

Kai protiniai dantys išdygsta nepilnai, po jais kaupiasi maisto likučiai ir bakterijos. Net ir kruopščiai valantis dantys, neišeina tinkamai jų išvalyti, nes jie būna netaisyklingos formos. O tai ankščiau ar vėliau sukelia uždegimą. Aplink esančios dantenos parausta, gali ištinti ir tapti skausmingomis. Pačiu blogiausiu atveju Jums gali susidaryti cista, tada protinio danties rovimas – neišvengiamas.

Tačiau verta paminėti, kad ne visi žmonės susiduria su šiomis indikacijomis. Vieni pasirenka rauti protinius dantis dar jiems pilnai neišdygus, kiti – turi visus keturis protinius dantis, tačiau jie visiškai netrukdo. Po apžiūros ir konsultacijos su odontologu, sprendimą priimti visada bus paprasčiau. Jis informuos ar Jums reikalingas protinių dantų rovimas.

 

Sužinokite, kokia yra protinio danties šalinimo kaina Vilniuje čia.

Jeigu Jus domina protinių dantų rovimas, susisiekite el. paštu info@gostautoklinika.lt, telefonu 8 (5) 2625038 arba atvykite į mūsų kliniką adresu Goštauto g. 4-10, Vilnius (įėjimas iš kiemo pusės).

 

Registruokitės vizitui ar konsultacijai pas gydytoją

 

×

Užsiregistruokite vizitui ir mes su Jumis susisieksime!