Ne visi sutaria dėl geriausio laiko, kada reikėtų vaiką vesti pas odontologą. Tačiau specialistai teigia, kad optimalus amžius pirmajam vizitui – apie 1,5–3 metai, tačiau jei turite klausimų, abejonių ar įtarimų, susijusių su savo vaiko dantukais, galite jį atvesti jau nuo 1 metukų amžiaus. Vaikų dantų gydytojai visada Jums patars, kaip geriausiai prižiūrėti vaiko dantis.

Pirmojo vizito metu vaikų odontologas apžiūri vaikučio dantis, juos „suskaičiuoja“, žaidžia su vaiku ir po truputi supažindina su visa odontologine įranga. Toks ankstyvas amžius paprastai dar leidžia užsiimti dantų gedimo profilaktika, leisiančia sumažinti vėlesnio pieninių dantų gydymo poreikį arba jo išvis išvengti. Taip pat pateikiama informacija, kaip apsaugoti vaiko dantis nuo ėduonies, kaip naudoti dantų pastą su fluoru ir kt. Šio vizito metu odontologas paaiškins, kaip tinkamai prižiūrėti dantis. Vaikų odontologas suteiks puikių patarimų, kaip išvengti karieso. Pastaruoju metu dažnai pasitaiko atvejų, kai kariesas pažeidžia jau pačius pirmuosius mažylio dantis. Tam, kad būtų užkirstas kelias šiai problemai, reikia apsilankyti pas odontologą. Tik jis gali patarti, kaip tinkamai pasirūpinti burnos higiena, kad ateityje kiltų kuo mažiau problemų su dantimis.

Danties skausmas – tai tokia būklė, kai sunku užmegzti su vaiku malonų ryšį dėl dažno vaiko nenoro ar baimės bendradarbiauti ir gydyti skaudamą vietą. Todėl pirmą kartą vaiką reikia atvesti pas odontologą dar tada, kai nėra jokio danties skausmo ir dantukai atrodo sveiki. Pirmieji vizitai padeda vaikui susipažinti su odontologu, skatina juo pasitikėti bei apsaugo nuo dantų gydymo bei baltų chalatų baimės.

Norint apsaugoti vaikų dantis, rekomenduojama juos padengti silantais.

Silantai – tai skysta plombinė medžiaga, kuria yra užpildomos nuolatinių kaplių ir krūminių dantų vagelės. Silantai tampa tarsi mechanine uždanga, kuri dantis apsaugo nuo maisto likučių ir bakterijų kaupimosi, taip ėduonies atsiradimo tikimybė sumažėja net 80–90 procentų. Lietuvoje vykdoma prevencijos programa, kurios metu 6–14 metų vaikams nemokamai silantais dengiami vos išdygę nuolatiniai krūminiai dantys. ,,Goštauto” klinika yra sudariusi sutartį su teritorinėmis ligonių kasomis, todėl mūsų gydytojai gali NEMOKAMAI atlikti šią neskausmingą ir nesudėtingą procedūrą Jūsų vaikams. Kviečiame pasinaudoti šia programa ir pasirūpinti vaikų dantukais!

Labai svarbu kuo ilgiau pieninius vaikų dantis išlaikyti sveikus, nes kiekvienas iš 20 pieninių dantų turi savo paskirtį. Turint klausimų ar abejojant dėl dantų sveikumo, būtina pasikonsultuoti su gydytoju odontologu.

Goštauto odontologijos klinikoje teikiamos vaikų odontologijos paslaugos:

 • Pieninio danties karieso gydymas (Šviesoje kietėjančia plomba, SJC, Spalvota plomba, laikinas užpildas, reiktų išskirti)
 • Pieninio danties pulpito/periodontito gydymas
  • Pulpotomija
  • Kanalų gydymas
 • Dantų vagelių hermetizavimas silantais (1 dantis) 
 • Pieninio danties pašalinimas
 • Darbas su vaiku ( 30 min) (darbo vietos, instrumentų aprodymas, procedūros paaiškinimas, pirmas vizitas)
 • Profesionali burnos higiena
 • Mokymas išsivalyti dantis
 • Vainikėlis 
 • Fluoro aplikacija (1 dantis)

 

Sužinokite, kokia yra vaikų odontologijos paslaugų kaina Vilniuje čia.

Jeigu domina vaikų odontologijos paslaugos susisiekite el. paštu info@gostautoklinika.lt, telefonu 8 (5) 2625038 arba atvykite į mūsų kliniką adresu Goštauto g. 4-10, Vilnius (įėjimas iš kiemo pusės).

 

Registruokitės vizitui ar konsultacijai pas gydytoją
×

Užsiregistruokite vizitui ir mes su Jumis susisieksime!